مجمع جهانى تقريب مذاهب اسلامى :​روحانیون اهل سنت و خانواده های آنها تحت پوشش خدمات فرهنگی هستند
صفحه اصلی » مجمع جهاني تقريب مذاهب اسلامی 

​روحانیون اهل سنت و خانواده های آنها تحت پوشش خدمات فرهنگی هستند


1396/10/19

حجت الاسلام والمسلمین حمید راحلی در گفتگو با خبرنگار تقریب در ارومیه اظهار داشت: مرکز خدمات حوزه های علمیه استان آذربایجان غربی با فعالیت در چهار حوزه مسکن، معیشت، فرهنگی و بیمه و تامین اجتماعی به ماموستایان و روحانیون اهل سنت و تشیع و خانواده آنها در سطح استان فعالیت و خدمت رسانی می کند.

وی با اشاره به انعقاد تفاهم نامه همکاری مابین مرکز خدمات حوزه های علمیه و اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان افزود: همچنین قراردادی با جمعیت هلال احمر استان منعقد شده است و خدمات آموزشی و مهارت افزایی به صورت رایگان ارائه می شود.

مدیر مرکز خدمات حوزه علمیه آذربایجان غربی اضافه کرد: ارائه آموزش های مهارتی متناسب با ظرفیت ها و پتانسیل های موجود می تواند در راستای کمک به معیشت برای روحانیون سطح استان و همچنین ایجاد اشتغال مولد و پایدار برای فرزندان روحانیون اهل سنت نقش مهم و بسزایی داشته باشد.

راحلی تصریح کرد: برای نخستین بار در طول تاریخ انقلاب اسلامی اولین اردوی مشترک روحانیون شیعه و سنی با هدف تقریب اقوام در استان سال گذشته برگزار شد که بهمن ماه امسال نیز اردوی خانوادگی یک روزه برگزار می شود.

مدیر مرکز خدمات حوزه علمیه آذربایجان غربی ادامه داد: برگزاری همایش های ممتازین تحصیلی فرزندان روحانیون و همسران از دیگر برنامه های فرهنگی است که در سال تحصیلی 96-95 به حدود یک هزار و 170 نفر از فرزندان و همسران روحانیون اهل سنت هدیه نقدی و پکیج فرهنگی اعطا شده است.

برگزاری کارگاه آموزشی، اعطای هدیه ازدواج و وام قرض الحسنه ازدواج به طلابی که ازدواج می کنند از دیگر برنامه های مرکز خدمات حوزه علمیه آذربایجان غربی بود که حجت الاسلام راحلی به آنها اشاره کرد.

به گفته وی با احتساب اعضای خانواده های روحانیون اهل سنت در آذربایجان غربی سه هزار و 170 نفر از خدمات ما بهره مند هستند.

[ دفعات بازدید: 166]

نظرات کاربران
نام
پست الکترونیک
متن
کد امنیتی