مجمع جهانى تقريب مذاهب اسلامى :آغاز به کار همایش گفتمان وحدت در چابهار
صفحه اصلی » معاونت فرهنگی 

آغاز به کار همایش گفتمان وحدت در چابهار


1396/10/20

به گزارش خبرگزاری تقریب(تنا)، همایش گفتمان وحدت به همت معاونت امور فرهنگی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی و سازمان مردم نهاد مرکز "گفتمان صلح برای همه" و با همکاری فرمانداری "قصرقند" و منطقه آزاد چابهار آغاز به کار کرد.

این همایش با موضوع تأثیر همگرایی مذاهب بر کاهش افراط‌گری و منازعات مذهبی در منطقه، صبح امروز در محل سالن همایش‌های نمایشگاه بین‌المللی منطقه آزاد چابهار آغاز شده و تا ظهر ادامه دارد.

آیت الله اراکی دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، عبدالرحمان چابهاری امام جمعه چابهار و... از جمله سخنرانان این همایش خواهند بود.

شرکت کنندگان در حاشیه همایش، از نمایشگاه کتب تقریبی، پوسترهای رد افراط گرایی، صنایع دستی مردم منطقه و ... بازدید خواهند کرد.

حجت الاسلام دکتر سید محمود نبویان، معاون امور فرهنگی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در ابتدای این مراسم، از طرف مجمع تقریب مذاهب و مرکز گفتمان صلح و فرمانداری "قصرقند"  به میهمانان خوش آمد گفت.

وی با اشاره به حوادث اخیر منطقه گفت: این حوادث به برکت اسلام و ایستادگی ملت و رهبری دقیق مقام معظم رهبری شکست خورد.

نبویان اظهار داشت: امیدوارم پرچم اسلام در کل جهان برافراشته شود و ملتهای اسلامی به هداف مورد نظر پیامبر(ص) برسند؛ تنها راه این است که تمامی ملتهای اسلامی وحدت داشته باشند، وحدت نعمت و تفرقه عذاب الهی است.

 گفتنی است، این همایش در ادامه سلسله جلسات گفتمان وحدت که به همت معاونت امور فرهنگی مجمع جهانی تقریب در استان‌های مختلف کشور اجرا می‌شود،​ برگزار می گردد.

[ دفعات بازدید: 135]

نظرات کاربران
نام
پست الکترونیک
متن
کد امنیتی