مجمع جهانى تقريب مذاهب اسلامى :بازدید دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب از نمایشگاه جلوه های تحول دانشگاه جامع امام حسین(ع)
صفحه اصلی » دبير كل 

بازدید دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب از نمایشگاه جلوه های تحول دانشگاه جامع امام حسین(ع)


1396/11/25

به گزارش خبرگزاری تقریب، آیت الله "محسن اراکی" دبیرکل مجمع جهانی تقریب از آخرین دستاوردهای علمی و پژوهشی دانشکده‌های دانشگاه جامع امام حسین (ع) در زمینه‌های مختلف نظامی و غیرنظامی، قدرت سخت و نرم، عمق‌بخشی داخلی و خارجی و علوم انسانی که به نمایش گذاشته شده بود، بازدید به عمل آورد.

دبیرکل مجمع جهانی تقریب در پایان این بازدید در گفتگویی اظهار داشت: این نمایشگاه بسیار جامع و مفید و نشان دهنده آینده بسیار خوب و بلند برای کل جامعه ما است.
 
آیت الله اراکی پیرامون نقش دانشگاه در اثر بخشی در زمینه ایجاد تمدن نوین اسلامی گفت: ابتدا باید تمدن نوین اسلامی را از منابع آن استخراج  و تمدن را تعریف کنیم تا پرسش های تمدنی را آماده سازیم و بعد برای پاسخگویی به این پرسش ها به منابع دینی مان مراجعه کنیم و پاسخی تهیه کنیم که ساختاری باشد و پراکنده نباشد.
 
وی افزود: اگر ما بخواهیم جامعه را به سمت بالاتری حرکت دهیم باید نسخه ای که برای آن جامعه می پیچیم نسخه ای جامع، فراگیر و بهم پیوسته باشد. همچنین دارای ساختاری باشد که روح ، شکل و قالب آن ساختار و هم چنین جهت گیری آن کاملا برخواسته از دین اسلام، وحی الهی و تعالیم دینی باشد.
 
دبیرکل مجمع جهانی تقریب در پایان ابراز امیدواری کرد دانشگاه امام حسین (ع) بستری برای پرورش اندیشه تمدن اسلامی باشد.

[ دفعات بازدید: 147]

نظرات کاربران
نام
پست الکترونیک
متن
کد امنیتی