مجمع جهانى تقريب مذاهب اسلامى :دانش آموختگان دانشگاه مذاهب، سفیران خوبی برای گسترش فرهنگ تقریب و مبارزه با افراط گرایی هستند
صفحه اصلی » دانشگاه مذاهب اسلامی 

دانش آموختگان دانشگاه مذاهب، سفیران خوبی برای گسترش فرهنگ تقریب و مبارزه با افراط گرایی هستند


1397/03/09

به گزارش خبرگزاری تقریب(تنا)، به نقل از روابط عمومی دانشگاه مذاهب،  مراسم دانش آموختگی جمعی از اولین ورودی های دانشجویان آفریقایی دانشگاه مذاهب اسلامی با حضور حجت الاسلام و المسلمین محمد حسین مختاری ریاست این دانشگاه برگزار شد.

دکتر مختاری در این مراسم ضمن تبریک به دانشجویان آفریقایی و آرزوی موفقیت برای این دانشجویان اظهار داشت: امروز از اینکه شاهد موفقیت شما دانشجویان بین المللی در دانشگاه مذاهب اسلامی هستیم و خوشحال هستیم که امروز به چهره های علمی و تقریبی بین المللی افزوده شد و این یکی از افتخارات دانشگاه است و امیدواریم این روند ادامه یابد و در سطح بین الملل دانشجویان با بنیه تقریبی تربیت شده و فعالیتهای دینی و اجتماعی داشته باشند.

وی افزود: از جمله مأموریت های دانشگاه مذاهب اسلامی، همین فعالیت در عرصه بین المللی است و بنا داریم که تنوع ملیت ها در جذب دانشجو را بر اساس وعده ای که دادیم عمل کنیم و بتوانیم از بیشتر کشورها دانشجو داشته باشیم که این کمک بزرگی به مباحث تقریبی است.

رئیس دانشگاه مذاهب اسلامی با بیان این که انشالله در سال آینده بتوانیم این تنوع ملیتی دانشجویان را در دانشگاه شاهد باشیم، بر آمادگی دانشگاه در خصوص ادامه تحصیل دانشجویان بین الملل در مقاطع تحصیلات تکمیلی تأکید کرد.

دکتر مختاری همچنین گفت: اکنون که شما فارغ التحصیل شده اید، آنچه از فرهنگ ایران و ملت و منویات مقام معظم رهبری یاد گرفتید به مردم و کشور خود منتقل کنید، زیرا سطح توقعات از شما بیشتر است، شما در ایران اسلامی تحصیل کرده اید، در محیطی تقریبی بزرگ شده اید، لذا مانع بروز و ظهور خشونت و افراط گری در کشورتان خواهید شد.

وی با اشاره به این که شما دانش آموختگان دانشگاه مذاهب اسلامی باید نگاه نرم دینی و ضد خشونت و افراطی را به کشورهای خود منتقل کنید، تصریح کرد: آنچه در ایران در زمینه تقریب و وحدت و همزیستی مسالمت‌آمیز دیدید را منتقل کنید، زیرا شما از نزدیک متوجه شدید که دشمنی دشمنان با ملت ایران چقدر زیاد است و تلاش می‌کنند، چهره ای منحط، خشن و عقب افتاده از ایران را معرفی کند، اما شما دیدید که این گونه نیست، کشور ما در حال پیشرفت اما مستقل است.

رئیس دانشگاه مذاهب اسلامی تأکید کرد: شما می‌توانید، سفیران خوبی برای دستاوردهای حقیقی و اصیل انقلاب و واقعیت‌های موجود در ایران که یکی از آنها همین بحث وحدت و تقریب واقعی پیروان مذاهب و اقوام است در کشورهای خود باشید، شما می توانید مکتب و روش تعلیمی دانشگاه را به عنوان یک الگو در کشور خود معرفی کنید.

دکتر مختاری در پایان ضمن آرزوی موفقیت برای دانشجویان آفریقایی، ابراز امیدواری کرد، امور دانش آموختگان داخلی و بین المللی دانشگاه با انتصاب اخیر "نماینده رئیس در امور دانش آموختگان دانشگاه" سامان دهی شود.

[ دفعات بازدید: 66]

نظرات کاربران
نام
پست الکترونیک
متن
کد امنیتی