مجمع جهانى تقريب مذاهب اسلامى :دانشگاه مذاهب كردستان قابليت تبديل شدن به قطب علمي و فرهنگي منطقه را دارد
صفحه اصلی » دانشگاه مذاهب اسلامی 

دانشگاه مذاهب كردستان قابليت تبديل شدن به قطب علمي و فرهنگي منطقه را دارد


1397/04/10

به گزارش خبرنگار تقريب از سنندج، مرتضي خسروپناه عصر امروز در اولين دوره جشن دانش آموختگي دانشجويان دانشگاه مذاهب اسلامي كردستان گفت:در شرايطي كه جهان در ورطه مادي گرايي بود انقلاب اسلامي شكل گرفت و هم اكنون به بركت انقلاب اسلامي شاهد تحولات شگرفي در عرصه علمي و فرهنگي در ايران اسلامي و جهان اسلام هستيم.

وي افزود: اين دانشگاه از سال ٧٤ فعاليت خود را در سطح كشور و از سال ٨٨ در استان كردستان آغاز كرده است و اميدواريم به عنوان مرجعيت علمي جهان اسلام خود را مطرح كند.

خسروپناه اظهار داشت: كردستان با ويژگي هاي فرهنگي و جغرافيايي و قومي مي تواند به عنوان يكي از قطب هاي اصلي اين دانشگاه در منطقه غرب كشور و حتي براي مناطق كردنشين كشورهاي همسايه با محوريت تقريب و همزيستي مسالمت آميز اقوام و مذاهب در منطقه مطرح باشد.

وي افزود: دانشگاه مذاهب اسلامي يك دانشگاه راهبردي است و در راستاي تقريب بين مذاهب اسلامي گام برمي دارد و اميدواريم شاهد تقويت زيرساخت هاي فرهنگي، پژوهشي و آموزشي در اين دانشگاه باشيم.

رئيس دانشگاه مذاهب اسلامي استان كردستان اعلام كرد: در حال حاضر بيش از ١٥٠ دانشجو در سه رشته تحصيلي در اين مركز دانشگاهي مشغول به فعاليت هستند و در نيمسال جديد تحصيلي نيز در چهار رشته جديد دانشجو پذيرش خواهد شد.

[ دفعات بازدید: 48]

نظرات کاربران
نام
پست الکترونیک
متن
کد امنیتی